BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Ji ne Gibraltaro gubernatorius

Parašė troy | 2009-11-08 11:22

1780 m. kovo 11 d. Gibraltaro gubernatorius nustatė tokį anglo kareivio savaitės racioną:

svaras kiaulienos - 0,5 kg maždaug - 5 litai

2,5 svaro sūdytos žuvies - 1,25 kg pangasijų - 10 litų

2 pintos žirnių - 1,1 kg - 2 litai

1 svaras grūdų - 0,5 kg - 1,5 lito

ketvirtis svaro razinų - 125g - 1,2 lito

1 svaras ryžių - 0,5 kg - 2,5 lito

5 uncijos sviesto - 140 g - 2 litai

1,25 svaro avižų dribsnių - 625 g - 2 litai

Viso kario savaitės racionas litais Norfoje - 26,2 litai. Mėnuo anglų kario raciono Norfoje kainuoja 118 litų. Apgulties metu(kelerius metus) šis racionas buvo dar sumažintas perpus. Taip maitinamų kareivių buvo užkariauta visa Britų imperija, kur nesileisdavo saulė. Kam atrodo tai daug - tegu padalina šį racioną į septynias dienas ir dar pusryčius bei vakarienę ir dar reikia eiti durtuvų atakon…Dabar palyginsiu ar tilptų Gibraltaro kareivis į Balkanų moters siūlomą man racioną 200 litų per mėnesį…Velnias…Balkanų moteris išmaitintų bent du raudonšvarkius už mano maitinimosi pinigus.

Išvada: Gerai kad dabar ne 1780 metai ir ji ne Gibraltaro gubernatorius….

Rodyk draugams

Slaptasis senelis

Parašė troy | 2009-11-08 11:13

Kažkaip prisiminiau. Net toks užkietėjęs diedas kaip aš irgi turėjo senelį. Tik iš vienos pusės ir slaptą. Iš kitos pusės senelio išvis nebuvo. Tik senelė, kuri kepdavo mielinius pūstus blynus. O bobutė kepdavo plonus, nemielinius. Apskritai giminėje vyravo matriarchatas. Moterys viską žinojo ir viską tvarkė. Tik tolimesnėje giminėje buvo protingų vyrų, kurie valdė šeimas. Per tokią giminės bevyrystę ir aš nesusitvarkau su moterimis…

 

 

Slaptasis senelis negyveno su bobute, nes iš pradžių gyveno Vorkutoje apie 20 metų, po Estijoje, po to Lietuvoje, bet ne Utenoje. Vienu žodžiu nuo pokario jau ne su šeima. Todėl ir slaptas, man jo beveik nerodė.

 

Slaptasis senelis man pradėjo labai patikti per degtinę. Jau kai galėjau oficialiai vartoti kartą jis sėdo su tėvu ir manimi gerti degtinę.Moterų prie stalo nebuvo. Tėvas greit atsipalaidavo ir užmigo. Senelis nužvelgė mane, aš laikiausi guviai. Matyt kažką vorkutiškai intiško turėjau ir slaptasis senelis pasišukavęs ūsus kaip pas Smetoną išdėjo viską. Aš ir aštuoniolikos mokėjau klausyti.

 

Geriausia tauta pasaulyje tai politiniai ukrainiečiai, Vakarų Ukraina, tie net lageryje atsilaikė prieš visus, net kriminalinius padurdavo jei reikia, pasakė kas buvo išdavikas, anas sutikęs senelį dar kažką apie tokį laiką slebizavojo, pasakė kokia dalis jų grįžo iš lagerių - trys iš šimto penkiasdešimt. Didelis buvo jų etapas iš Utenos. Tai tie trys sugebėjo grįžę susiskaičiuoti. Dievo nėra, turtą reikia laikyti auksu, moterų meile netikėti, bet šiaip moterys yra smagu. Ta proga ir davė kelis auksinius caro rublius. Daug prikalbėjo. Nuo tada pradėjau didžiuotis jo kietais genais.

 

Kai sirgo vėžiu paskutiniais metais po pagalve slėpė neišgertas tabletes. Niekuo netikėjo. Daugiau žiūrėjo pro langą. Dar šukavo ūsus.

 

Likusi giminė taip ir mykė apie slaptąjį senelį. Po smerties abu su bobute paguldė į vieną kapą. Iš jaunesnių niekas geriau ir nepažinojo jo. Liksiu greit ant svieto paskutinis su juo gerai pakalbėjęs.

Rodyk draugams

Apie LDK pavardes

Parašė troy | 2009-10-04 17:19

Vėl nežinodami visų istorinių palinkybių perlenkiame lazdą.

Trumpinsime/lietuvinsime istorines savo pavardes kurios su slaviškomis galūnėmis - evič, avič.

Dar Radvila Rudasis(vienas iš opozicijos Liublino unijai lyderių, taigi joks lenkofilas) nurodė labai aiškiai skirtumus tarp lenkiškųjų ir lietuviškųjų pavardžių: pavarde -ski yra tikras lenkas ir jam jokių pareigų LDK nepriklauso. O jau visi -ovič, -evič yra tikri LDK piliečiai. Taigi dar Liublino unijos metais gebėjo elitas atskirti pagal pavardes LDK piliečius, o dabar jau tokios mums netinka. Na ir kas kad slaviškos kilmės. Svarbiausia - jos tikrai mūsų.

Nuo kada LDK palikimo išsižadame? Mano galva tai perdėta kultūrinė revoliucija.

Rodyk draugams