BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Apie LDK pavardes

Parašė troy | 2009-10-04 17:19

Vėl nežinodami visų istorinių palinkybių perlenkiame lazdą.

Trumpinsime/lietuvinsime istorines savo pavardes kurios su slaviškomis galūnėmis - evič, avič.

Dar Radvila Rudasis(vienas iš opozicijos Liublino unijai lyderių, taigi joks lenkofilas) nurodė labai aiškiai skirtumus tarp lenkiškųjų ir lietuviškųjų pavardžių: pavarde -ski yra tikras lenkas ir jam jokių pareigų LDK nepriklauso. O jau visi -ovič, -evič yra tikri LDK piliečiai. Taigi dar Liublino unijos metais gebėjo elitas atskirti pagal pavardes LDK piliečius, o dabar jau tokios mums netinka. Na ir kas kad slaviškos kilmės. Svarbiausia - jos tikrai mūsų.

Nuo kada LDK palikimo išsižadame? Mano galva tai perdėta kultūrinė revoliucija.

Rodyk draugams

Kurortas

Parašė troy | 2009-10-04 17:17

Kaip jau žinote egzistuoja du paraleliniai pasauliai. Rudojo švarko - vyrų ir žaliojo švarko - moterų. Šių pasaulių sandūrose laksto žiežirbos nuo dantračių susikirtimo ir erzeliuoja kiti triukšmingi dalykai kaip antai meilė, vaikai, remontas, troleibusai, parduotuvės. Bet jūs pabandykite kada įeiti į slaptingąjį vyrų pasaulį, aišku palikę bet kokias žaliojo švarko pasaulio žymes anapus. Net dulkes kruopščiai nusipurtę nuo batų.

 

 

Vyrų pasaulis. O!!! Visų pirma neatsargų tyrinėtoją tik įžengus pribloškia Tyla. Jei kas ir dirba tai tik savo mechaninių gebėjimų pamaloninimui. Kam gi dirbti tame vyrų pasaulyje kai nėra moterų nei vaikų. Sau?? Taigi ar daug vyrui reikia. Tik vyro poreikius galima patenkinti vidutiniškai dirbant dvi dienas per metus.

Taigi smalsus tyrinėtojo žvilgsnis pagauna paprastuosius subrendusio vyro palaimos atributus: taurelė, laikraštis, fotelis, televizorius tik su sporto programomis, alaus bokalas, meškerė, šaldytuvas. Suprantama visą šią malonumų oazę juosia žuvingi ežerai ir upeliai. Kai kur palaigymui yra dar krepšinio ar futbolo aikštelės. Bet fotelių daugiau. Visu smarkumu dirbama(tai jau minėtos dvi dienos per metus) tik laikraščių spaustuvėje ir alaus bravore.

Dar pamiršau paminėti ausis. Ausyse tiesiog išjungtas tas girdimumo diapazonas, kuriame veikia moterų balsai.

 Ir kodėl nors atostogoms, nors savaitėlei per metus niekas nepastatė tokių kurortų?!!!!

Rodyk draugams

Šiuolaikinė blogų klasifikacija

Parašė troy | 2009-10-04 17:15

Kentėjau, tikėjau bus geriau, galų gale žmonės tai galvojanti rūšis. Veltui. Gal kažkur tarp maorių ir banginių medžiotojų tokių yra, bet ne čia - bloguose.

Jau galiu kiek klasifikuoti blogų dalyvius:

1 grupė. Bene gudriausi. Bet užsiima pačiu beprasmiškiausiu dalyku žemėje - marketingu ir RsV. Tokio beprasmio žmonijai užsiėmimo atstovai automatiškai man kelia nusistebėjimus bei apgailestavimus dėl jų egzistencijos. Istoriškai primena sovietinių laikų partkomus, irgi beprasmio darbo sizifus.

2 grupė. Eiliuotojininkai/prozininkai. Tikiu - žmogus gali parašyti gerą eilėraštį arba du. Per dvidešimt metų. Bet kasdien ir dar su baisiomis klaidomis - tai blogiau dar už marketingistus.

3 grupė ir didžiausia - paaugliai idiotai. Nepilnamečiams reikia uždrausti pardavinėti ne tik alkoholį, bet ir kompiuterius. Toks klaikus nevaldomas jų egocentrizmas bei tuščiagalviškumas žaloja mano tikėjimą šviesia kapitalizmo ateitimi.

4 grupė. Užsieniečiai. Valo užkandinių stalus užsienyje arba moka penkis žodžius angliškai Lietuvoje ir tada jau nebesugeba be jų verstis kasdien.

5 grupė. Patys kvailiausi. Blogų skaitytojai. Kurie tik rašo blogus, bet neskaito kitų blogų yra gudresni už rašančius ir bandančius dar paskaityti kitų blogus. Jei bent dvi valandas skaitai blogus - garantuotas veltšmercas ir vidurių sugedimas.

6 grupė. Kulinarai. Šie niekingi padarai sugeba net ir kriziaus metu erzinti tautą visokiais išsidirbinėjimais su maistu. Ir dar sadistai fotografuoja savo gaminius. Iš tokių fotografijų gali pamatyti kokį aukšta lygį gali pasiekti maisto darkymas.

7 grupė. Žmonės su kerzavais batais. Seka visas Kremliaus intrigas Lietuvoje. Maskvoje politologai daužo galvas į raudonuosius Kremliaus mūrus: lietuviškieji šerlokai kiaurai permato ruskelių intrigas ir suskaičiuoja visus Rusijos agentus Europoje.

8 grupė. Sinefilai. Kai jau visai nebeturi ką gyvenime veikti - žiūri filmus. Kai kas net sugeba apie juos ir rašyti. Žiūri tai žiūrėk, pažiūrėjai - kaifuok sau, bet kam dar bloge aiškinti kaip žiūrėti?

9 grupė. Keliautojai/buriuotojai . Jau buvo visur ir parašė apie viską. Ir iš kur sėslioje žemdirbių tautoje tas nenumaldomas noras vaizdų kaitai. Yra gi tam televizorius. Pervarai patogiai fotelyje išsidrėbęs per 40 kanalų - Peru ir Afrika kasdien.

10 grupė.Aš. Bene vienintelio įvairiapusio/įdomaus Lietuvos blogijoje blogo normalus autorius.

Nors taip pat galima suabejoti….

Rodyk draugams

Paraleliniai pasauliai

Parašė troy | 2009-10-04 17:13

Jau gavau pastabas dėl tragiškos savo blogo spalvos. O taip stengiausi, dėliojau spalvas kaip man gražu, norėjau atsinaujinti, įtikti galų gale skaitytojams. Nepavyko, grįžtu prie seno dizaino. Dizaineriu matyt nebūsiu.

Logiškai mąstant nereikėjo ir pradėti. Tą paliudija toks atsitikimas;

Mano moteriškėms prireikė piniginės. Mano piniginės aišku. Sakau įkišta rudam švarke koridoriuje. Viena nuėjo ir sako nėra tokio. Nubėgo kita(maždaug aš ne tokia žiopla kaip ana). Irgi nėra sako.

Na galvoju vėl moterų ir vyrų paraleliniai pasauliai nesusikerta. Atsikeliu iš fotelio pats ir randu. Kabo gražuolis rudas švarkas. Ir net piniginė yra jame.

Moterys rėkia:

- Žalias čia švarkas, durniau. Žalias!!!

Aš ir sakau paraleliniai vyrų ir moterų pasauliai kartais nesusikerta.

Rodyk draugams

Vyriškas romanas

Parašė troy | 2009-10-04 17:11

Dažnai papliurpiu apie lietuviškos vyriškos literatūros ilgesį. Ir ypač vyrišką lietuvišką romaną.

Tad dabar pabandysiu paaiškinti ko noriu. Būsimieji rašytojai, fiksuokite mano mintis, nes esu(tiksliau buvau) aktyvus finansiškai knygų vartotojas, dabar laikinai suspendavęs savo piniginių ženklų švaistymą knygoms dėl mažylės ir kriziaus. Bet tik laikinai.

Taigi paprastai ir aiškiai. 5 punktai:

1. Siužetas(story). Norėčiau pavadinti tai ko noriu istorija, net ne siužetu. Esminis romano elementas. Jei herojus guli lovoje ir kankinasi pagiriomis 300 puslapių - viso gero.Istorijos negaliu diktuoti, nes anos posūkiai privalo būti nenuspėjami ir įtempti. Nebūtinai detektyvas, net geriau ne detektyvas. Geriau tiesiaieigiai išsirutuliojanti istorija, nebūtina mane specialiai kankinti ar visas siužeto linijas atsimenu

2. Glaustumas. Romanas gali būti ir 100 puslapių, nesupyksiu. Daugiau taškų nei kablelių.

3. Autoriaus lytis. Vyriška. Nes moteris kiek bebūtų gabi rašymui anksčiau ar vėliau nuklys į emocijas ir tiek ten tematysi sveiką protą arba istoriją. Vyras gi anksčiau ar vėliau pakrypsta į ironiją ar humorą. Trumpam. Ką smagu skaityti.

4. Mintis. Pageidautina originali. Bet nebūtinai kiekviename puslapyje grūdama kaip imbecilui per jėgą. Geriau grakščiai ir netikėtai iššokanti pabaigoje arba visai tik perskaičius.

5. Herojus. Priverskite mane į jį įsigyventi. Padarykite jį man artimu patirtimi. Netgi šiek tiek didaktišku, visiems reikia pagalbos, net per romano herojų. Tegu jis daro/veikia/važiuoja/rezga. Tik nesėdi ilgesingai įsmeigęs akis į tolį po klevu. Ir jei ką nori sakyti - pasako aiškiai.

 

P.S. Viskas. Paprasta. Su kuo mano idealą palyginus? Ko gero kaip iš akies luptas romanas “Heklberio Fino nuotykiai”.

Rodyk draugams