BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Gyvenimo stebėtojas › Kurti naują įrašą — WordPress

Parašė troy | 2009-09-25 18:39

Gyvenimo stebėtojas › Kurti naują įrašą — WordPress.

Rodyk draugams

Istorija jeigu(Imperijos Darymo motyvais)

Parašė troy | 2009-09-25 18:38

2050 m. Irkutskas

 

- Azijietiškos mano akys, siauros, neišdaviau aš protėvių, mėlynos akys tik įprasta mutacija, aaa, - rėkė vargšas mėlynakis rusas klūpodamas sniegu užverstoje Angaros krantinėje.

- Ugnis, - sukomandavo karininkas ir mėlynakis sukniubo sniegan. Sniege kraujo dėmė liko mažutė. Šaulys jau šaudė meistriškai.

Mažytis šaulys sugrįžo rikiuotėn. Žiūrovai tylėdami išsiskirstė. Visų akys buvo siaurutės siaurutės, tikriausiai nuo atšiauraus vėjo svaidančio ašakotą sniegą po visą Poliarinės Kinijos kraštą.

 

2050 m. Odesa

 

- Mums svetimo nereikia, - pasakė lietuvių siūlomas vietininkas ir kartu nedidelės uosto karinės įgulos viršininkas, - reikia tik tvarkos ir kad visiems užtektų pragyvenimui, - pabeldė į savo seną golfuką vietininkas.

Visa Laisvojo uosto Odesos bosų rada suošė:

- Tiesą kalba. Tegu būna vietininkas!

- Bus tvarka. Žinom, buvome Kijeve!

- O ir mokesčiai mažesni nei pas maskolį buvo!

- Dabar gyvensime, brolyčiai!

 

2050 m. Paryžius

 

- Jūsų Ekscelencija, - sekretorius mindžiukavo ir nežinojo kaip pradėti kalbą, - rūmų sargyba ir tarnautojai sakė nestreikuos.

- Puiku, - atitarė senasis prezidentas, - juos įtikino mano argumentai?

- Ne, streiko komitetas sakė aplaistys kvepalais visus Žano Polio Gotje rūbus, apklos Eliziejaus rūmus jais ir padegs. Vartus užkals Luvro paveikslais. Jie alkani ir pikti, ekscelencija.

- Mano liaudis? Mano prancūzai…., - vos pratarė sunkiai atsistojęs prezidentas, kiek pastovėjo prie lango ir liepė, - skambinkite tiems, na kurie atvažiuoja golfukais ir padaro tvarką…priimsime riboto kontingento įgulą į Paryžių.

- Tuoj pat, - pralinksmėjo sekretorius.

 

2050 m. Maskva

 

- Kiek liko dar ikros ir silkės statinių? - paklausė Kremliaus komendantas, - ir žiūrėk nemeluok. Reikės daug statinių. Nuo Nižnio laukiame liaudies gynybos pulkų. Žadėjo kunigaikščiai Maskvą gelbėti…

- Nežudyk, komendante, ikros jau nei vienos. Už remontą sandėlių atidavėme. Silkės tai pilna ir Kolomnoje turime, - puolė ant kelių riebuilis sandėlio viršininkas

- Rusiją išvogėte, antikristai, šventąją Rusiją, - paspyrė komendantas koja sandėlininką, išsitraukė naganą, bet nešovė, nusispjovė ir šlubčiodamas išėjo.

Kai komendantas persižegnojo į Vasilijaus Palaimintojo bokštus skruostais riedėjo nesulaikomos ašaros

Rodyk draugams

Istorijos nesuklastosi?

Parašė troy | 2009-09-25 18:34

 

Ramiai, suklastosi taip kaip tau reikia. Štai Molėtų ir Širvintų savivaldybėse(beje kaimyninėse) istorija yra skirtinga.

Širvintų rajone vyko Širvintų mūšis, ką liudija bent trys mano pastebėti ženklai tam rajone. Įdomu kad labai skirtingose vietose. Širvintų mūšio ženklas stovi Širvintų - Giedraičių kelyje likus kilometrui iki Motiejūnų ir kilometrą pravažiavus Motiejūnus. Trečias ženklas stovi Zibalų - Širvintų kelyje dar toliau nuo Motiejūnų. Na bet tarkim - taip gali būti. Lenkų kariuomenė išsigandusi lakstė po laukus ir lietuviai juos traiškė įvairiose Širvintų rajono vietose.

Už keliolikos kilometrų Giedraičiuose(jau Molėtų rajonas) paminklas stovi tik Giedraičių mūšiui .

O bendroje visos Lietuvos istorijoje kalbama apie Širvintų - Giedraičių mūšį. Bet tai jau tik glušeliams profesoriams Vilniuje.

 

 

Širvintų ir Molėtų rajonuose istorija teisingesnė, vietinė.

Rodyk draugams

1905 m. Didžiojo Vilniaus Seimo protokolai

Parašė troy | 2009-09-25 18:31

Deja, matyt negrįžtamai prarasti. Kaip ir Valstybės atkūrimo Akto originalas. O turėjo būti. Įrodymas: visiškai puikiai pasiruošta XX a. iššūkiams .

Lietuva per XX a. išlindo sausa iš vandens ir kokybiškai pagerėjusi(valstybė, Klaipėda, Vilnius, 99 kilometrai pajūrio, trys milijonai kalbančių lietuviškai). Visiška sėkmė(jau fantastiškai sėkmingai susiklosčius aplinkybėms ) būtų buvus atkurta LDK. Na bet ir šiandien atrodo XX amžiuje Lietuva buvo sėkmingesnė nei Vokietija, Austro-Vengrija, Didžioji Britanija ar Rusija. Kas vadovavo? Ta pati figūra kaip ir viešumoje - Jonas Basanavičius. Kiti gudručiai matyt niekada jau nepasirodys iš būtovės slėpinių. Nors Antanas Smetona ar Augustinas Voldemaras kartais išrodė lyg žinantys daugiau nei visi ir turintys Protokolus. Bet be paskutinių puslapių…

 

XXI a. problemoms irgi esame pasiruošę Protokolus. Galima spręsti iš prasprustančių viešumon tekstų. Išminčių taryba taip pat nevieša. O kaipgi kitaip spręsti sėkmingai tautos problemas? Štai netikėtas gimstamumo šuolis per pastaruosius metus manau yra vienas iš Protokolų paragrafų. Kas realiai yra taryboje - žinočiau nesakyčiau. Tačiau tikrai nenuvokiu. Ar kam atrodo jog viešos vaizdarodyje besirodančios puskvaišės politikų figūrėlės yra išminčių taryboje ar dirba bent pavartydamos Protokolus? Tie tai jau tikrai ne…

Rodyk draugams

Sapnų aiškinimas

Parašė troy | 2009-09-19 10:49

Sapnų aiškinimas

1. Baltas tavo kostiumas, karštos sambukos stiklas rankoje su plūduriuojančiomis trimis kavos pupelėmis, senas tarnas su žandenomis kaip pas Puškiną atneša The Times, gražutės panelės, besišlaistančios po tavo vilą ir pusnuogės kažko laukiančios - reiškia jau sensti, babkių neturi, mažai ką gali ir gerai gali tik sapnuoti.
2. Mersedesas tavo sidabrinis, mersedeso salonas aptrauktas melsva kupranugario oda, vairą sukioja tavo ranka apmauta pilka zomšine pirštine - reiškia jau laikas eiti darbo biržon draskyti akių dėl laiku nesumokėtos bedarbio pašalpos.
3. Liulia kebabas skrusdamas tingiai vartosi ant anglių, plovas jau dvi valandas pukši dideliausiame kazane ir skleidžia neįsivaizduojamą šiaurės kraštams aromatą, tamsiaplaukiai virėjukai paknopstomis baigia maigyti salotas ačučiuk - reiškia tavo šaldytuvas visiškai tuščias ir gerai būtų iš ko nors pasiskolinti nors dešimt litų duonai ir kruopoms.
4. Jei tik krūtinės plauku pralaimi Usainui Boltui 200 metrų distancijoje, stadionas iš nevilties staugia, bet vistiek tau medalį ant krūtinės kabina prezidentė - reiškia laikas keisti invalido vežimėlio stabdžius, nes tuoj nulėksi į pakalnę ir tiek tave matys toje ašarų pakalnėje.
5. Jei tau Vytautas Kernagis paduoda rasotą storulį degtinės stikliuką vienoje rankoje ir kitoje šoninę, agurkiuką, svogūniuką ir juodos ruginės duonos riekutę dailiai suvertus mažais gabaliukais ant medinio iešmuko - reiškia šiandien į senelių namus kefyro vėl neatvežė ir gersite arbatą be cukraus.

Rodyk draugams

Mnemotechnikos stebuklai arba vyriškos logikos jėga

Parašė troy | 2009-09-19 10:47

mnemotechnikos stebuklai arba vyriškos logikos jėga

Esu išsiblaškęs, tad naudoju mnemotechniką prisiminti kas kur. Štai rūsio raktai. Namie vis pasimeta. Tad logiškai pagalvojęs - palikau juos automobilyje, nes jie kaip ir ne nuo buto, o nuo gretimų rūsio durų, taigi kad lengviau būtų atsiminti kas ne buto - į automobilio dėtuvę.
Rūsio rakto visi suaugę šeimos nariai ieškojome tris dienas. Prisiminiau kad labai logiškai juos padėjau. Bet kur? Moterys ėjo ir iš eilės viską kratė. Bet tai ne vyro kelias. Kas vakarą sėsdavau ir pasitelkdama logiką bandydavau prisiminti kur logiška laikyti rūsio raktus. Tų logiškų vietų namie atsirado bent keturiasdešimt, bet nei viena nebuvo tikroji.
Rūsio raktus automobilio dėtuvėje radau netyčia…
Panašiai elgėsi ir mano tėvas.Jam beveik 80. Jau viską pamiršta. Tai norėjo paskambinti namo kada atvažiuos iš Druskininkų sanatorijos ir užmiršo visus alei vieno telefonus. Prisiminė namų adresą. Ir pasirodo informacinės telefonininkės senukui pagelbėjo - sujungė su namais. Vyrai nepasiduoda.
Apie ką aš čia? Apie tai kad jau aš ir tėvas sugebame kovoti su savo užmaršumu pasitelkdami įvairus mnemotechnikos būdus ir vyriškos logikos jėgą. Alzheimeris mums nebaisus.

Rodyk draugams

“Valios triumfas”(1934). Visiška sinefilija

Parašė troy | 2009-09-19 10:44

“Valios triumfas”(1934). Visiška sinefilija

“Skalvijoje” stebėjau 1934 m. naciolnalsocialistų partijos suvažiavimo Niurnberge kino ataskaitą “Valios triumfas”. Leni Rifenštal darbas įsakius fiureriui. Kaip ir tikėjausi - paveiki iki šiol nacių propaganda. Paradai, arijų tipažai, griežtos linijos. Vien ko vertas Hitlerio atskridimas į senovinį Niurnbergą. Filmuota pro piloto langą, net su kadro klaida, skambant Vagneriui, per baltučius debesis - teikia tiek vilties būsiant tvarkai ir teisingumui.
Vienintelis Adolfas, na gal šiek tiek Rudolfas Hessas, išsiskiria tarp judėjimo vadų savo iškalba ir įtaka masėms. Kiti tik statistai, paradų koja, fakelo atšvaitas, kvadrato kraštinė. Fiurerio kalba net ir šiais laikais pagauna žiūrovą, nors kas minutę sau primeni “vaikinas blogai baigė, neklausyk”. Bet oratorius vistiek prigriebia tave, mokėjo rėžti kalbas.
Lyginu su sovietų propaganda ir nuosprendis žiaurus - naciai šiame reikale šimtąkart geresni. Iš dar gyvų iškalbos meistrų - prilygtų gal tik Fidelis Kastro.
Žiūrovų buvo beveik pilna 88 vietų Skalvijos salė. Bet arijų buvo mažokai. Daugiau intelektualus jaunimėlis besidomintis nacių propaganda grynai pažintiniais tikslais. Niekas prie durų neprotestavo prieš šio filmo rodymą. Nebuvo NK95, rusų ambasados, Stanislovo Tomo, Castoro su Polluxu.Tai nuvylė.

Rodyk draugams

Korektiškai apie politinio korektiškumo žalą

Parašė troy | 2009-09-19 10:42

Korektiškai apie politinio korektiškumo žalą

Jau pradinėse klasėse mūsų vaikai myli gamtą ir visus, nepaisant skirtingumų. Retas dantis praėdęs diedas sugeba turėti savo nuomonę politinio korektiškumo klausimu. Neuždangstytą europietiškais burtažodžiais bei ideologiniais šalmukais. Dalis burtažodžių yra tvirtai įdėti mūs galvosna už pinigus skirtus visuomenės sąmonės manipuliavimui, dalis pasisavinta laisvanoriškai norint neatsilikti nuo pirmeivių ir nuo Europos. Pavyzdinį europietį puikiausiai gali pamatyti skeliantį anekdotus apie savo artimiausius tautiniu požiūriu kaimynus kaip deglą juodašimtį. Bet tam reikia daug degtinės ir tą tikroji būsena pasiekama jau trumpam, beaptemstant sąmonei, toliau tik autas. Ir rytą vėl dailu posakiuose ir elgesyje.
Jie paprasčiausiai bijo. Yra suformuota tokia nepakanti nekorektiškumui atmosferas, kad jei nori turėti pajamas ir padorią draugiją - būk malonus žaisti pagal taisykles. Tavo nuomonė niekam nerūpi.
Grubiai šnekant politkorektiškumas stabdo bet kokią naują idėją, nestandartinę mintį, vystymąsi galų gale.
Politkorektiškumas užmuša tavyje tradiciją ir ritualą, paveldėtą iš šimtmečiais tavo tautos kauptos išminties, atima vėliavą - kuri yra protėvių vėlių pagalba mūšyje, suniveliuoja iki betaučio eurobailiuko.
Politkorektiškumas maskuoja problemas, kurias degant reikia spręsti dabar. Nes po to jau degs tavo automobilis, garažas su visu namu ir gaivalas nebešnekės eurokorektiška kalba. Jis tik smogs ir smogs. O gintis nemokėsi.

Taigi mandagiai, neįžeidžiant. Bet po velnių - negi niekas nemato kas vyksta?

Rodyk draugams

Du vamzdžiai

Parašė troy | 2009-09-16 18:47

Naujasis vamzdis ant Neries - tai visi jau žino. Visi pasisakė.
Senasis vamzdis - primenu, bet seni vilniečiai žino - juo į didžiausią Europoje alaus barą(šitą faktą irgi tik tikri vilniečiai žino) “Tauro ragas” tekėjo alus tiesiai iš “Tauro” bravoro. Ir Leninas nuo Lukiškių rodė vyrams kryptį kur yra tas vamzdis. Tas senasis legendinis vamzdis kaip ir simbolizavo vyriškosios vilniečių dalies gyvenimo džiaugsmą, nesvarbu kad ir sovietijoje. Buvo toks nedidelis pasididžiavimas.
Tai aš dabar supratau menininkų mintį ką jie norėjo pasakyti tuo Naujuoju vamzdžiu. Alaus vamzdžio galas į vandenį, visas jūsų gyvenimas subėgo į kanalizaciją, jokie jūs didžiausi Europoje, babkės menininkams, Lenino nebėra, ir apskritai no future, fcuk you.

Rodyk draugams

Penki punktai apie mikriukų teikiamus malonumus

Parašė troy | 2009-09-11 17:36

Penki punktai apie mikriukų teikiamus malonumus

1. Važiuodamas mikriuku vėl prisimeni reliatyvumo teoriją. Lygiai taip nesuprantamai kaip Einšteino teorijoje mikriukas Vilniuje paneigia erdvės-laiko ryšius ir tą patį atstumą nuvažiuoja greičiau nei eilinis statistinis su paprastu opeliu, net ir užimta erdvė jam ne kliūtis. Persikelia per kamščius transcendentiniu akauzaliniu būdu.
2. Kas rytą nemokamai dalyvauji brolių Kantemirovų cirko pasirodyme ant arklių. Trūksta tik botagų pliaukšėjimo, cirko arenos bei Monako princo su princesėmis.
3. Dalyvauji didžiosios kaimynės kultūros sklaidoje. Kiek bevengtum, bet išgirsi amžinąjį russkojeradio. Lietuvišką radiją klausantis vairuotojas kelia visiems keleiviams įtarimus. Tokio erzacinio vairuotojo mikriukas visada tuštesnis.
4. Priartėji prie pusdievių kategorijos. Tavo mašina nepaiso taisyklių, įlenda į tarpą kur nėra vietos, pagarbiai nuleidę galvas BMW įleidžia mikriukus prieš save. Tik aukštesnio rango nei paprastas žmogus būtybei galimi tokie pagarbos pareiškimai.
5. Paprasčiausiai malonu. Tik pakeli pirštą ir eismas gatve pakrinka. Mikriukas kala per stabdžius, braunasi iki tavęs per dvi juostas lyg aštuoniolikinis prie nuogos merginos. Nors nesu nuoga mergina bet taip malonu kai tavęs dar kažkam reikia…

Ir visa tai tik už 3 litus

Reklama apmokėta UAB “Olegas ir Sūnus”

Rodyk draugams