BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Anglosaksocentriniame pasaulyje arba palyginimo liūdesys

Parašė troy | 2009-08-30 13:06

Mes nelauktai ir netikėtai iš rusocentrinio pasaulio persikėlėme į anglosaksocentrinį pasaulį. Tad galime lyginti. Londonas tampa jaukesnis už Maskvą. Naujame pasaulyje retas girdėjo Meistrą ir Margaritą, ir visai nežino 12 kėdžių. Meistras ir Margarita dar išverčiama, o 12 kėdžių vertėjas anglų kalbon yra visiškas našlaitis-pamestinukas. Teko skaityti vieno vertėjo blogą apie beviltiškas kančias verčiant Ilfą ir Petrovą į anglų kalbą. Nes arba dabartinis anglosaksas nieko nesupras arba neperduos to neperduodamo Ostapo pragyvenimo lengvumo.
Taip ir su knygų reitingais(na tie kur mirsi žiauriai bekultūris jei neperskaitysi tiksliai to reitingo rekomenduojamo knygų šimtuko). Kažkada peržiūrėjau vos ne keliolika tokių reitingų. Iš egzotiškų šalių bus Tolstojus, Markesas ir Rušdis, na dar keli varliaėdžiai, bo artimi, tik iš už Kanalo. O visų kitų ir nėra anglosaksiškame pasaulyje. Politiškai korektiškai visi kiti bus kur nors bibliotekose, simpoziumuose, konferencijose. Bet ne skaitytojų galvose. Anglosaksų pasaulio galvose kaip ir anksčiau iš Rytų Europos bus tik Drakula.
Bet ką aš čia apie kitus. Mumi kas? Mumi likęs abiejų pasaulių palyginimo džiaugsmas: tiesos nėra, ir mūsų nėra nei aname nei naujame pasaulyje. Tad gal tiksliau pavadinti tai palyginimo liūdesiu - toks buožgalvių kapanojimasis šiltoje gegužės balutėje, kuri išdžius liepos mėnesį…

Rodyk draugams

Donskis - fiktyvus filosofas, bet tikras politikas

Parašė troy | 2009-08-30 13:05

Donskis - fiktyvus filosofas, bet tikras politikas

Leonidas yra maišytos kilmės, tokiems žmonėms labai lengva daryti politinę karjerą - mažiau skrupulų ir giminystės retežių ant kojų(Voldemaras, Dizraelis).
Jo paties kaip filosofo karjera(knygos) lietuvoje yra nulinio lygio žinomumo. Donskis daugiau žinomas kaip viešas asmuo - TV laidų vedėjas (kas automatiškai suponuoja populiarumą)ir kaip kultūringai bei išmaniai parašytų straipsnių autorius . Visuomenei, ypač tai daliai kuri pretenduoja į inteligentiškumo aureolę, imponuoja garsenybė filosofas. Antai kitas filosofas Šliogeris su savo antivisuomeniškai keistais pasisakymais jokiu būdu netinka švelniai inteligentiškiems ponioms ir ponaičiams.
Tipiškas Donskiui ir malonus švelniai inteligentiškai visuomenės daliai yra Donskio padžiūgavimas jog jo kolega Europarlamente bus 1968m. Paryžiaus studentų sukilimo veteranas, rausvasis ir žaliasis Danielis Kon-Benditas(susišaukia su Stanislovu Tomu, ar ne?). Kaip pikantiška, naujai kairu.
Donskis gerai pasiblaškė po svietą, niekur nepritapo. Tuo kiek primena Saulių Stomą, vieną pagrindinių prisikėlėlių maištautoją prieš Valinską. Tiesa Donskis kalėjime nesėdėjo. Tad neprarado to malonaus švelnumo kalbėjime. Leonidas net vaidino Maximos reklamoje. Kas irgi yra simboliška.

Leonidas bandė daryti akademinę karjerą ir užimti kažkokį akademinį aukštą postą. Nepavyko. Bet nepasidavė.Liko geras paskutinis šansas tapti politiku ir mesti tuos laisvo menininko vargus. Pavyko. Dailiai. Niekada nepatikėsiu jog Leonidui nereikėjo tartis su velniu(liberalais) eiti obuoliauti. Ir to susitarimo su liberalais kaina mums nežinoma, bet ji yra. Tokių kainų mokėjimas mano galva žmogų automatiškai eliminuoja iš filosofų gretų. Bet įtraukia į šauniąsias politikų gretas.

Rodyk draugams

Apolineras ir kabareto gražuolė prie Pabradės

Parašė troy | 2009-08-25 16:45

Arnionių dvaras yra pasimetęs siaurame kelelyje kur net dvi mašinos vos prasilenkia tarp Pabradės ir Molėtų. Joks rimtas žmogus aišku negali tokiose vietose turėti padoraus reikalo. Bet aš turėjau ir aplankiau dvarą. Jo istorija beprotiškai fantastiška:
1. Iš Arnionių dvarininkų Kostrovickių giminės kilęs garsiausias prancūzų XX a. poetas Gijomas Apolineras. Per šlėktišką madą kas 30 metų sukilti Gijomo mama gimė jau Romoje, tremtyje. Taip stilingai nuskambėjo - gimė tremtyje, Romoje. Beveik norėčiau tokios tremties.
2. Jau šįkart į Arnionis iš Varšuvos ir Vilniaus aukštuomenės buvo nutremtas ir grafas Tiškevičius apie 1930 metus. Grafas užsigeidė vesti gražuolę kabareto žvaigždę dainininkę Hanką Ordonuvną.
Tad giminės bausmė greita ir žiauri - į Arnionis, laukinį Lenkijos pasienį . Kabareto žvaigždė matyt buvo maloni ne tik scenoje ir grafas su ja pragyveno dvare iki 1940 metų. Tada ateina okupantai, o grafo su dainininke istorija pasimeta kažkur Europoje…
3. Tiškevičiams gal ir nereikėjo taip gėdytis kabaretininkės. Nes dvarą po 1863 metų sukilimo konfiskacijų iš generalgubernatoriaus Potapovo rankų (kitas švelnesnis po Muravjovo Koriko) atgavo labai abejotinais būdais. Gal net grafienės moteriška meilė buvo suteikta Potapovui. Kas žino….
4. Iki šiol dar nenustatyta kas klasicistinių rūmų autorius(beje rūmai išlikę su parku pusiasalyje tarp ežerų ir naujasis savininkas bando juos restauruoti): Gucevičius kuris nebe Stuoka ar M.Šulcas, lietuviškų detektyvų personažas. XIXa. pradžia, o dokumentų jau neberandama.
5. Teisminis dvaro savininkų procesas su jėzuitais dėl neatsargaus vienos Radvilaitės testamento truko beveik 300 metų ir tai pasibaigė tik taikos sutartimi. Taip, Radvilos irgi valdė Arnionis ir net buvo įdiegę čia protestantizmą. Aišku kalvinistų šiandien nė padujų. Kaip ir senųjų bažnyčių. Stovi vargšė medinukė iš praeito amžiaus.
Faktai iš čia:
http://www.archeonas.lt/lang-lt/straipsniai/43-istorija

P.S.Tuo pačiu keliu važiuojant link Molėtų dešinėje stūkso Egiptas bei dingo Pakso skulptūra. Bet apie tai kitą kartą.

Rodyk draugams

Iš paauglių enciklopedijos apie tėvus

Parašė troy | 2009-08-21 22:06

Iš paauglių enciklopedijos apie tėvus

Paplitimo arealas: tėvai visur ir visada kiša nosį. Viena labiausiai paplitusių Žemėje parazituojančių organizmų grupių.
Išsivystymo lygis: nulinis. Nė gramelio nesuvokia apie seksą, muziką, madą.
Panaudojimas ūkinei veiklai: įmanomas. Ilgalaikio zyzimo būdu kartais išpešama materialinė nauda. Tačiau ta materialinė nauda palydima tokių graudžių garsų, jog ir nesinori vartoti tėvus ūkinei veiklai. Deja, dėl ribotų finansinių pajėgumų paaugliams dažnai tenka juos skatinti tokiai ūkinei veiklai.
Mimikrija. Keistu būdu tėvai jau yra prisitaikę išgyventi šiame žiauriame pasaulyje, daugumas tėvų be vizualiai pastebimų pastangų turi gražias mašinas ir dar gražesnes babkes. Deja įgimtas bjaurus šių sutvėrimų būdas neleidžia jiems aktyviai dalintis turimomis gėrybėmis su paaugliais ir tokiu būdu dalyvauti pasauliniame progrese.
Visuomeninės grupės elgesio ypatybės. Gyvena iliuzijų pasaulyje. Pastoviai kliedi apie mokymosi naudą, rūpestį ateitimi, būtinumą elgtis atsakingai ir panašias nesąmones. Nepagydoma grupės elgesio ypatybė, galima su ja tik susitaikyti.

Rodyk draugams

Vilniaus saulėlydžiai ir nauja policijos uniforma, kurie nepatinka Balkanų moteriai

Parašė troy | 2009-08-21 22:04

Vilniaus saulėlydžiai ir nauja policijos uniforma, kurie nepatinka Balkanų moteriai


Kartais išeinu į vakarinį Vilnių ir nešuosi fotoaparatą. Netyčia galima papaveiksluotii gražių vaizdų. Kad ir šie saulėlydžiai nuo Subačiaus apžvalgos aikštelės dešiniame šone…
Deja, kadrai neryškūs, bo Balkanų moteris nežinia kodėl pasišlykštėjo Vilniaus(gal kad ne Mostaras) saulėlydžiais, tampė už rankovės, sakė baik ir nelysk. Matyt išsigando tos policininkės.
Šiaip ta pačia proga norėčiau ir pagirti naują mūsų policijos vasaros uniformą: taupi, raiški ir tokia energingai nukreipianti veiklai. Protingai taupoma. Bet daug tokių uniformų gatvėse dar nematau. Mano galva tai matyt specializuotų policijos padalinių vasaros uniforma, gal Dorovės policijos?

Rodyk draugams

Baltramiejus

Parašė troy | 2009-08-21 19:42

Baltramiejus

Važinėjau šiandien po Lietuvą.
Gandrai smakso pakelėse susirūpinę. Prisiminiau - pirmadienį jau Baltramiejus, gandrų išskridimo diena. Skris iki Sudano, ten jos gaudys alkani negrai. Retas grįš…
Vienas iš gandrų rinkimosi punktų yra Moleckažemyje prie Tauragnų, vietiniai pasakoja nebūtus dalykus apie tūkstantinį gandrų pulką. Bet vis niekaip neprisiruošiu patikrinti.
Dukros pradėjo sirgti peršalimo ligomis - vadinasi jau ruduo.
Bet krizė Lietuvos dar nepaguldė ant menčių. Pilni keliai lapių kailiukų. Niekam nereikia, tiesa tuose kailiukuose dar ir sumaitota mėsytė, bet vistiek džiugu dėl krašto gerovės: mėtosi lapių kailiai ir niekam jų nereikia…bet greit ruduo, gal susirinks kas…

Rodyk draugams

Vagonas jau laukia….

Parašė troy | 2009-08-14 20:33

Kalbu su stambiu ūkininku:
- Kiek žemės turite?
- Apie 400 hektarų jau, - mykia ūkininkas.
- Ko taip liūdnai????
- Va vėl ateis rusas ir vagonas Sibiran jau garantuotas….

Rodyk draugams

Jeruzalė

Parašė troy | 2009-08-14 20:32

Jeruzalė

Gyvenu dabar Jeruzalėje. Ir galiu palyginti abu Kalvarijų gatvės galus. Vienas galas - turgus. Kitas - Jeruzalė.
Jeruzalė yra aukštesnės klasės gyvenamoji vieta. Net bomžai(kurių šiaip čia reta) Jeruzalėje yra gudresni.
Mačiau kad jie šiukšlių konteinerius tuština ne rankomis ir net ne į maišelius - privažiuoja su vežimėliu ir organizuotai dviese susikrauna geriausius gabalėlius. Kitas bomžas IKi parduotuvėje saugojimo kameroje saugo savo vertingąjį maišelį dienos metu. Kalvarijų turgaus bomžai yra prastesni, iki tokių gudragalvysčių netraukia.
Be to Jeruzalės ežerėlyje prie Santariškių žiedo gulbės sugebėjo iki dabar išsaugoti aštuonis gulbiukus. Neryje prie Teatro arenos - tik šeši ančiukai. Manau tai visiškai įrodo gana aukštą Jeruzalės gyventojų sąmoningumo bei pajamų lygį.
Vakarais Jeruzalės dviračių take taip ankšta, kad net yra pavojus netilpti dviračių take. Kas taipogi rodo ekologinį ir sveikatinimosi išprusimo lygį. Prie Kalvarijų turgaus sveikata taisoma tik alumi arba odekolonu….
Jeruzalė - gerai.

Rodyk draugams

Išfotografuotas Vilnius

Parašė troy | 2009-08-14 20:31

Išfotografuotas Vilnius
Retas jau suvokia kas vyksta.Mat visi modernūs ir greiti ir lekia megabaitų greičiu į šviesų tolį kur ekologiški produktai bei feisbukas. Nesustoja. Neapsižvalgo.
Vilnius gi patylomis išfotografuojamas. Kaip Venecija, baigianti dėl to prasmegti į dumblą.
Pasekite tyliai iš už kampo kas darosi prie Gedimino bokšto kada sekmadieniais apie vidurdienį saulėtą dieną. Prisėlina minios nemūsiškai kalbančių su baisiomis juodomis tūtomis ir klastingai žybsinčiomis dėželėmis. Čiaukšt, čiaukšt dėželėmis ir nešasi Vilniaus gabalėlius užmegabaituotus chromuotos dėželėse. Retas nemodernus ogi todėl ir suprantantis žilagalvis godą godoja kad negerai tokie dalykai.
Kiek man modernūs žmonės nemeluotų apie gėjų naudą ir skaitmeninio foto grafavimo puikumą - nepatikėsiu.Tokia moderni technika ir nenusineša nė gabalėlio, nė ketvirčio blakstienos Vilniaus?
Ne, juk Veneciją irgi visas pasaulis fotkino. Ir kas dabar. Skęsta dumble. Tuoj pradings….arba Paryžius, išfotografavo dėžėlemis tai dabar tuoj bus Magribas ir Afrika…nekalbu jau apie Niujorką.

Rodyk draugams

Iš vyrų enciklopedijos apie moteris

Parašė troy | 2009-08-14 20:29

Iš vyrų enciklopedijos apie moteris

Paplitimo arealas. Retas porūšis yra moteris paklusnioji, nors mokslininkai iki šiol ginčijasi apie aplamai kaip moters egzistencinį tikslingumą jai nesant moteris paklusnioji porūšio.
Radus moterį paklusniąją reikia ją iškart pasiimti sau ir turėti ją patylomis, nesiafišuojant..
Kitas gausesnis moterų porūšis yra moteris vartojanti. Nepainioti su vyru vartojančiu(tas yra primityvesnės sandaros vyrų egzempliorius ir vartoja mitybai alkoholį įvairiais pavidalais). Gi moteris vartojanti yra tobulas organizmas ypatingai gerai prisitaikęs gyventi mūsų laikais. Iš esmės visa miestų infrastruktūra, vartojimo objektai ir mass media veikla nukreipta aptarnauti vartojančią moterį arba jos veiklos produktus vaikus bei paauglius. Visuomenės išsivystymo lygis tiesiogiai koreliuoja su moters vartojančios porūšio klestėjimu.
Pagrindiniai vyrų porūšiai puikiai išgyventų be visų šių nereikalingų ištaigų laukinės gamtos ar karo atveju. Gi moteris vartojanti nunyktų greituoju būdu.
Išvaizda. Ryški, rėksminga, ašaringa, spalvota ir marga. Pilkieji egzemplioriai slapstosi matyt urvuose arba aukštikalnėse, nes nepastebėti iki šiol mokslo.
Vartojimo būdas. Dar kartais vyrui paprastajam pavyksta pasiekti Moters vartojančios palankumo ir tada galima patirti įvairių malonių dalykų su ja. Deja, malonių dalykų laikotarpis dažnai būna trumpas ir baigiamas nemaloniu vyrui paprastajam apžiedavimo procesu. Po kurio laiko dalis apžieduotų vyrų išeina iš namų kur gyvena moteris ir pereina į porūšius vyras bomžas, vyras garaže arba vyras krepšinyje. Tačiau vienintelis garantuotas būdas išvengti moterų dominavimo yra tapti vyru žydruoju. Kas ir populiarėja pastaruoju metu tokiu būdu įrodant hipotezę apie destrukcinį moters vartojančios civilizacijos pobūdį.

Rodyk draugams