BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

5 kg trąšų iš prancūzų ambasados ir 3 litrai viskio

Parašė troy | 2009-06-24 15:23

5 kg trąšų iš prancūzų ambasados ir 3 litrai viskio

Kaip gal jau pastebėjote savaitę iki joninių buvau neadekvatus(39 laipsniai temperatūros, vėl paminėtas neminėtinas asmuo) tad mane prievarta išvežė joninių į Dargužius. Smaksojau antroje eilėje tarp vaikų kaip grybas ir liūdnai žvelgiau į protingąsias dzūkų karves. Pasirodo jos pačios iš ganiavos pareina iki savo kiemo tvoros ir ten pasišaukia savo dzūkelį -šeimininką. Niekur kitur Lietuvoje tokių protingų karvių nėra.
Taigi bet apie esmę. Ūmai prie kaimo koplyčios pamatome du milžiniškus baravykus(kaip vėliau diskutavome tai galėjo būti ir paliepiai, raudonikiai et cetera, bet milžiniški). Stveriame - bus dovana Jonui. Nieko neįtarėme, kodėl vidury kaimo ramiai auga du milžinai. Galvojome taip reikia.
Atvažiuojame į kaimo galugalyje esantį Jono dvarelį ir džiugiai įteikiame grybus. Jonas jau toks nujonintas jog beveik neparodo jokio džiugesio. Ir tik nusistebi:
- O, ir seniūnas iš paskos…
Seniūnas, toks didelis, net didesnis už mane rėkia:
- AAAAA, tai jūs grybus išrovėte????
Dabar praleisiu visu ištiktukus ir rankų skėsčiojimus. Esmė: kaimo 600 metų jubiliejui miško skautai sugalvojo išauginti neregėto dydžio grybus. Kaimo centre, ties koplyčia. Prancūzų ambasada kaip šio kaimo sūrinininkystės verslo šefė, net skyrė 5 kg kažkokių prancūziškų ypatingų trąšų triufeliams. Miško skautai tręšė, augino, saugojo, bet per jonines paliko saugoti mažiausią skautą, kuriam atsibodo skautų drausmė ir jis dingo iš posto. Tada atvažiavome mes ir nurovėme prancūzų ambasados trąšų galingumo įrodymą. Seniūnas pasakė taip reikalo nepaliks, nes įtraukti visi nuo Paryžiaus iki skautų. Išsiderėjome 48 valandas. Per tiek laiko jei atvešime 3 litrus gero viskio gal seniūnas reikalą išspręs be tarptautinio skandalo.
Laika tiksi. Ką daryti?

Rodyk draugams

Balkanų moteris: dvi siaubo kupinos naktys

Parašė troy | 2009-06-18 20:20

Balkanų moteris: dvi siaubo kupinos naktys


Apturėjau dvi nuotykingas naktis. Specialiai į mėnulio kalendorių nežiūrėjau, bet…
Pirma naktis. Apie pirmą valandą išgirstu ašaras, Balkanų moters ir kitų balsus. Kažkoks mažo gyvūnėlio cypimas ir džiugūs krizenimai. Išlendu iš miegamojo - visi rėkia nesumindžiok. Ir tikrai ant grindų mažos šlapios dvi ausys. Pasitaisau akinius. Dvi ausys juda ir cypia. Kačiukas. Dar palieka balutę. Vėl visi rėkia:
- Apsimyžo. Valom.
Visi valo ir laksto aplink Ausių. Ausius greitai visus pagal sistemą savas - svetimas padaro savais, išskyrus senąją katę. Su ta riejasi visą naktį ir rytą ir kitą dieną. Atiminėja senosios katės maistą, ta atiminėja mažojo Ausiaus kūdikių maistelį.
Pasirodo kieme kuri supa apie šimtas butų vienintelė Balkanų moteris negalėjo užmigti pernakt girdėdama balkanišką dūšią draskantį pamesto kačiuko rėkimą.
Šiandien jau Ausius įtaisytas pas naujus šeimininkus. Tik kol kas dar jų nepripažįsta. Pas mus buvo geriau…

Antra naktis. Dvylikta.Tyku.
Pirma, tyku.

Antra valanda. Baisūs garsai iš virtuvės. Atbėga Balkanų nervų kamuolys ir rėkia tu kaltas. Išbėgu iš lovos žiūrėti kur kaltas, kodėl?
Visa virtuvė aptaškyta krauju. Lubos, šaldytuvas, grindys. Įsižiūriu arčiau. Ačiū Dievui - ne. Palaižau. Spanguolių uogienė. Pasirodo uogienė buvo pagriebta plačiu balkanišku čigonų orkestrėlio dirigento mostu, dangtelis nuskriejo Mostaro link ir spanguolės lėkė neįsivaizduojama trajektorija po visą virtuvės erdvę. Kadangi likau kaltas(matyt mano blogai užsuktas spanguolių uogienės dangtelis) valiau virtuvę aš. Balkanų moteris tylomis prisijungė prie valymo darbų po valandos ir pabaigė valyti viena…
Šiandien bus trečia naktis. Man neramu…gal tai ir yra pogimdyvinė depresija?

Rodyk draugams

Galapagų salos

Parašė troy | 2009-06-14 08:49

Galapagų salos

Kadaise Darvinas nustebo Galapaguose radęs ypatingai sunkiomis sąlygomis išgyvenusius gyvūnus su ypatingomis savybėmis. Iguanas, vėžlius…Panašiai yra ir aplinkumoje prie Kalvarijų turgaus. It Darvinas gali nusistebėti įvairių grupių išgyvenimo sugebėjimais. Pirma grupė, kuri prisitaikė išgyventi visomis ekonominėmis sąlygomis yra alkašiukai-odekolonininkai . Jie jau akcizų nemoka. Špygą Qbiliui ir Šemetai. Ir jokiai kitai vyriausybei nemokėjo. Per amžius. Kiek egzistuoja turgus tiek yra nemari alkašiukų gentis. Jų sąstatas keičiasi iš lėto. Bet moterys vis išvaro naujus vyrus į gatvę ir jie kiek pasiblaškę atšiauriomis Vilniaus gatvėmis įsijungia į amžinąją alkašiukų - odekolonininkų šutvę Kalvarkėse.
Antri, ne mažiau paslaptingi ir lengvai susikalbantys su alkašiukais yra balandininkai. Kažkoks sovietinis vilenskas kriminalinis likutis. Bet jie dar gyvi/jų gan daug, jie pasakojasi bei keičiasi balandžiais. Bet ratas uždaras. Kai prieini jie svetimo nemato.
Labai gražiai susikalba ir nebyliai. Sustoja ratu ir plepa rankomis. Atrodo šeštadienis jų turgaus diena. Ne tokie garsūs kaip Kirtimų čigonai, bet Kalvarkėse bei aplink laikosi ir vietiniai čigonai. Prekiauja cigaretėmis, ir viskuom kuom negalima….
Artimi alkašiukams yra ir železiakos(geležėlininkai). Turtas jų įvairus, tai yra daiktai tavaruojantys ant antikvariato ribos, bet dar ne. Todėl pigūs ir niekam nereikalingi. Knygos po litą. “Melodijos” firmos plokštelės. Šaibos, varžteliai ir gaikės. Jie tikrai nieko neuždirba, bet pakankamai socializuojasi. Pereinamas porūšis į alkašiukus.
Uždaras porūšis yra ir kopūstininkės . Jos atsiranda rudenį kaip praskrendantys paukščiai ir dingsta taip pat vieningai Vilniuje pražydus alyvoms. Toks keistas jų fenologinis kalendorius.
Ir visos šitos rūšys/porūšiai kunkuliuoja, laksto, barasi, guli pavargę, jiems beveik nereikia ekonomikos, marketingo, lietuvių kalbos anei valstybės. Laisvi it paukščiai, nei sėja, nei pjauna. Bet išgeria…….tikros Galapagų salos…

Rodyk draugams

Žurnalas Geo - puikus naujų žinių šaltinis

Parašė troy | 2009-06-14 08:47

Žurnalas Geo - puikus naujų žinių šaltinis

Žurnalas Geo yra puikus naujų žinių šaltinis. Bent jau balandžio mėnesio numeris. Tiesiog perskaitęs šį - neišdrįsau pirkti dar bent vieną….
Antai Lietuvishko laivo Balandzhio kapitonas yra Nikolay Butkevichius. Gerai kad ne Čižas, nes Geo parašytų - TSCHizhas


O kiek naujų žinių tame pat Geo numeryje apie Namibo dykumą(vieną karščiausių pasaulyje): po ją linksmi bėgioja bekonai ir juos gaudo lapės irgi gyvatės…

Rodyk draugams