BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Braliukai, kur mūsų Tobagas ir Gambija?

Parašė troy | 2008-11-29 16:15

Braliukai, kur mūsų Tobagas ir Gambija?


Jokūbas įkūrė Kuršo hercogystės prekybos laivyną su pagrindiniais uostais Ventspilyje ir Liepojoje. 1651 m. hercogystė savo nuosavybėn įsigijo pirmą koloniją – Andrejaus salą Gambijoje ir įkūrė ten Jekabo fortą. 1652 m. buvo įkurta antroji Kuršo kolonija – Naujasis Kuršas (Tobago sala Vestindijoje.(Iš Wikipedia.lt)
Tai kur mūsų Tobagas šiandien? Kuršas taigi tuo laiku priklausė LDK?

Rodyk draugams

BG - 55

Parašė troy | 2008-11-27 12:48

Lapkričio 27 dieną BG sukanka 55 metai. Matyt tas pats variantas kaip ir su Pink Floyd - mažai kas bežino ir beprisimena, bet šiaip BG muzika yra maloni, iki šiol gyvena mano opelio grotuve…

Rodyk draugams

Drakono Ordinas ir Drakulos

Parašė troy | 2008-11-27 11:39


Drakono ordinas ir Drakulos
Du faktai. Iš Rimvydo Petrausko str. apie LDK dvaro tęstinumą:


1. LDK Aleksandro dvare tarnavo transilvanietis Jostas Drakula. Ir tą patį Jostą Drakulą siunčia užsienyn skelbti naujo riterių ordino kūrimą skirtą kovai su netikėliais(maskvėnais ir pagonimis).


2. Dar Vytautas buvo priimtas į Drakono ordiną. Vladas II gauna prievardį Drakula būtent nuo to ordino pavadinimo. Plačiau:
Hipotezės:


Drakulos ir LDK vadovai labai susiję per tuos pačius (kai kurie ir slapti) ordinus. Viskas kovai prieš netikėlius(arba turkus jei tiksliai). Daug ko nežinome iš tų laikų, bet Drakulos kraugeriškumas tėra mitas sukurtas turkų ir nekritiškai atkartotas anglo. Dabar tai jau pinigų šaltinis Rumunijai ir tai sunku užginčyti. Bet Drakula tebuvo doras krikščionis ir geras riteris, bei LDK sąjungininkas. Gal mums reikėtų atplauti LDK sąjungininko mundurą?Rodyk draugams

Šaunusis Stanislovas dviejose partijose?

Parašė troy | 2008-11-26 10:39

Stanislovas Tomas yra Prancūzijos socialistų partijos  ir partijos „Tvarka ir teisingumas“ narys


 


Man skamba įtartinai. Gal vienos partijos reikėtų atsisakyti?

Rodyk draugams

Apie žmogaus teisių ribas

Parašė troy | 2008-11-24 12:25

Žmogžudžio žmogaus teisės baigiasi ties aukos teise gyventi.


Visų kitų žmogaus teisės irgi baigiasi ties mano žmogaus teisėmis.

Rodyk draugams

Lietuvos kariuomenei šiandien 90

Parašė troy | 2008-11-23 15:14

[DSC00469.JPG]

Rodyk draugams

Karazija ar Šustovas buvo pirmas?

Parašė troy | 2008-11-22 14:24

 


“Anykščių Vynas” rašo apie savo istoriją:


Karazijos vyną noriai pirkdavo visoje Aukštaitijoje ir net Klaipėdoje. Jei kokiame miestelyje vyno nepirkdavo, B. Karazija naudoja vieną gudrybę. Nusamdydavo keletą jaunų vyrų, kurie užeidavo į parduotuves, į užeigas ir prašydavo Karazijos vyno. Išgirdę, kad tokio gėrimo nėra, jie baisiai stebėdavosi ir nieko nepirkę išeidavo. Sako, tai gan neblogai suveikdavę.


Apie Šustovo konjaką:


А для продвижения своей продукции Шустовы пользовались проверенной тактикой — засланные агенты заказывали напитки в ресторане и очень гневались, если там не оказывалось шустовского коньяка. В газетах печатались стихи, анекдоты и загадки, за хорошее вознаграждение модные театральные актеры вплетали в роли названия именно этих напитков


Taigi ir šioje garbingoje marketingo idėjų kovoje kopijavome nuo rusų?


 

Rodyk draugams

Nauji tautiški žodžiai

Parašė troy | 2008-11-22 14:15

Blogas - galvamintė
Laikraštis - galvaduris
Žurnalas moterims - moterdūra
Iliustruotas žurnalas - spalvadūra
TV - vaizdamalys
Internetas - dūrasklaida

Rodyk draugams

Visi skirtingi. Kaip tas pats vynas geriamas kiekvienoje tautoje kitaip

Parašė troy | 2008-11-20 11:20


Apie skirtumus tarp pasaulio tautų skonių receptoriųSakote visi lygūs, visi vienodi. Ne. Net vyną geriame skirtingai. Štai šaunus itališkas vynas Petronio kiekvienai tautai yra kitoks. Ir tai oficialu. Skaitome etiketę:Italams galima gerti šį vyną tik su raudona mėsa(rosse carni) ir sūriu(fromaggio). Anglams irgi rusams jau įvairiau (matyt anie vis tiek nieko apie vynus nesupranta) - jiems galima su mėsa, sūriu bei desertais…Lietuvimas vėl kitokie skonio ribojimai - Petronio vynas jau tinka ir salotoms, nors dar galima ir su mėsa. Bet jau su sūriu bei desertais lietuviams ni-ni.Taigi mes visi skirtingi ir vyno suderinamumas su maistu visoms tautoms skirtingas. Tegyvuoja marketingo vyrų ir moterų smagus fantazijos polėkis.

Rodyk draugams

Starbucks ir Double Caffe vargai

Parašė troy | 2008-11-17 12:02

Starbucks ir Double Caffe vargai


Starbucks pardavimai pasaulyje krito labai žymiai. Double Caffe Vilniuje uždaro bent dvi savo kavines.
Abu prekiniai ženklai atspindi pastaro dešimtmečio paskutinį mados klyksmą visuomeniniame maitinime. Labai mažai alkoholio, labai daug pretenzijos į intelektualią aplinką, valgymas ir gėrimas buo akcentuojamas kaip ypatingos “pažangios” kultūros dalis. Nors tiesą sakant ta valgymo ir kavos gėrimo su laikraščiais kultūra jau buvo Vienoje XIX - XX a. sandūroje…

Bet ne apie tai. Gal tai pirmas ženklas kad krizės metu žmonės grįžta prie esminių vertybių ir pirmiausiai atsisako “pažangaus” ir madingo apnašo?

Rodyk draugams