BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Šaunusis Žmogaus Teisių institutas pasodins Lietuvai nusipelnusį krepšinio veteraną. Didelis pasiekimas…

Parašė troy | 2008-10-30 17:07
 2008 10 28
Dėl rasinę diskriminaciją kurstančio viešo asmens pasisakymo


LR Generalinei Prokuratūrai
Specialiųjų tyrimų skyriaus
Vyr. prokurorui Rimvydui Valentukevičiui
A. Smetonos g. 4, Vilnius
LT- 015152008-10-27
                                                                                                                                          IS-III-45


PRAŠYMAS
PRADĖTI IKITEISMINĮ TYRIMĄ PAGAL BK 170 STR. 1D.2008 m. spalio mėn. 25 d., internetiniame naujienų portale Kaunodiena.lt ir Vilniausdiena.lt buvo išspausdintas žurnalisto Gedimino Reklaičio  straipsnis „LKF vadovo kalboje – rasizmo apraiškos“. Straipsnyje buvo pateikiamas interviu su Lietuvos krepšinio federacijos prezidentu Vladu Garastu.


Pateikiama ištrauka iš minėto interviu:


 Tačiau Lietuvos televizijos laidoje džiaugėtės jaunimo rinktinių pergalėmis. O tose komandose daugumą sudaro “Žalgirio” išugdyti žaidėjai.


– “Žalgiris” turėtų susirūpinti. (Donatas) Motiejūnas turėtų žaisti “Žalgiryje”, Juozas Ramanauskas turėtų žaisti. Dabar tas negras , kuris žaidžia “Žalgiryje”. Aš jį išvaryčiau iš karto. (Žygimantas) Janavičius už jį yra geresnis du kartus, sutinkat su manimi ar ne? Jūs nepradėkite ginčytis, nieko nesuprasdamas apie krepšinį. Ką jūs man aiškinat? Aš pats ten dirbau dešimt metų ir žinau, ką reikia daryti. O jūs neturite ką veikti ir išvedinėjat kažką savo redakcijoj.


– Noriu žinoti vieną dalyką – ar jūs manote, kad “Žalgiris” neugdo žaidėjų?


– Neugdo, kas ten ką ugdo, juodašikniai  žaidžia. Kur Kalnietis, kur  Andriuškevičius? Pasėdi ant suolo, ir nėra. Ką, jūs nesuprantat, kas vyksta? Viskas sukurta aplink tuos užsieniečius. Pernai buvo penki užsieniečiai, kur jie yra? Kiekvienais metais keičia žaidėjus. Jei neturi branduolio iš 5–6 žaidėjų, nieko nebus. Nepripirksit kiekvienais metais žaidėjų. Atvažiuokit čia ir pakalbėsim. Kalbat kažkokias nesąmones. Dėl to “Žalgiris” ir prieina prie bankroto, kad jį supa tokie žmonės kaip jūs. Jei jums taip viskas blogai atrodo, paremkite kokiu milijonu iš savo algos “Žalgirį”. Atverkite akis ir pažiūrėkite, kas čia dedasi toj padangėj.


Manome, jog Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Vladas Garastas, viešai reikšdamas savo nuomonę, netinkamai naudojosi Lietuvos Respublikos Konstitucijos 25 str. įtvirtinta teise laisvai reikšti mintis ir įsitikinimus.


LR Konstitucijos 25 str. 4 d. yra įtvirtinta, kad „laisvė reikšti įsitikinimus ir skleisti informaciją nesuderinama su nusikalstamais veiksmais – tautinės, rasinės, religinės ar socialinės neapykantos, prievartos bei diskriminacijos kurstymu, šmeižtu, ir dezinformacija“. Šis draudimas yra detalizuotas LR Baudžiamojo kodekso 170 str. 1 d., numatant, kad „baudžiamojon atsakomybėn traukiamas tas, kas viešais pareiškimais žodžiu, raštu ar panaudodamas visuomenės informavimo priemonę tyčiojosi, niekino, skatino neapykantą ar kurstė diskriminuoti žmonių grupę ar jai priklausantį asmenį dėl lyties, seksualinės orientacijos, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų“.
 
LR Visuomenės informavimo įstatyme nuomonė yra apibrėžiama kaip „paprastai subjektyvi“, kuriai „netaikomi tiesos ir tikslumo kriterijai“, tačiau ją išreiškiant turi būti paisoma draudimų, numatytų LR Konstitucijos 25 str. 4 d. bei Baudžiamojo kodekso 170 str. 1 d., t.y. asmuo, išreikšdamas savo nuomonę viešai, negali kurstyti rasinės diskriminacijos, tyčiotis bei niekinti kitos rasės asmenis dėl jų rasinės priklausomybės.


LKF prezidentas V. Garastas viešai įvardindamas „Žalgirio“ užsienio žaidėją „negru“ bei kitus - „juodašikniais“, išreiškė savo niekinantį ir rasinę diskriminaciją skatinantį požiūrį į kitos rasės asmenis, kas yra nesuderinama su LR Konstitucijos 25 str. 4 d. ir pažeidžia LR Baudžiamojo kodekso 170 str. 1 d. dispozicijoje įtvirtintą normą. Be to, pažymime, jog Vladas Garastas dėl savo užimamų pareigų yra viešas asmuo, todėl jo išsakyti apibūdinimai kitos rasės asmenų atžvilgiu gali turėti didesnį neigiamą poveikį visuomenei.


Gindami viešąjį interesą ir žmogaus teises Lietuvoje, prašome pradėti ikiteisminį tyrimą LKF prezidento Vlado Garasto atžvilgiu, pagal BK 170 str. 1 d. ir informuoti mus apie tyrimo eigą bei priimtus sprendimus.PRIEDAI:


1. G. Reklaičio straipsnio „LKF vadovo kalboje – rasizmo apraiškos“, Vilniausdiena.lt, 2008-10-25 kopija – 3 lapai.


2. G. Reklaičio straipsnio „LKF vadovo kalboje – rasizmo apraiškos“, Kaunodiena.lt, 2008-10-25 kopija – 3 lapai.


 

Rodyk draugams

Penki krizės džiaugsmai

Parašė troy | 2008-10-30 09:05

Krizė. Gerai. Blogai. Bet ji mums duoda ir džiaugsmus:


1. Malonus nustebimas, jog mes gyvename ne pačiame geriausiame pasaulyje iš geriausių.


2. Dar malonesnis nustebimas, kad dėl krizės kalti godūs bankininkai. O juk dar prieš kelis mėnesius jie buvo progreso varikliai ir humanistai iš didžiosios raidės.


3. Netikėta informacija. Dėl visko kalta Amerika.


4. Nemokami vaizdai. Gali daug gauti nemokamai. Pavyzdžiui kiemo tvarkytojo rudeninis lapų rinkimas į krūvą. Iš ryto surenka, vakare  vėl jų pribarstyta. Gražu ir geltona. Besirengianti moteris priešais lange. Zylės balkone.


5. Kaifas. Tempiamas iš kiemo prabangus kaimyno automobilis. Neišsimokėjo. Pats kaltas. Norai neatiko galimybių. Visi grįžta į savo vietas. Tai yra į golpukus ir opelius astra.


 


Ech, gerai…

Rodyk draugams

Naujakalbė arba nauji terminai Garastui į pagalbą

Parašė troy | 2008-10-29 12:57

Naujakalbė arba nauji terminai Garastui į pagalbą


Tolerantai pradėjo siekti labai abejotino tikslo: pasodinti garsiausią Lietuvos trenerį Garastą į kalėjimą 2 metams. Kad žmogus pyktelėjęs liuobė tiesą apie nesitreniruojančius afroamerikiečius.
Padėsiu Garastui:
Nesitreniruojantis juodašiknis - ne ten nukreipiantis pastangas afroamerikietis
Neteisingai teisėjaujantis juodaodis teisėjas - galimai afroeuropietis galimai planuojantis patekti į muilo fabriką kaip žaliava muilo gamybai vyriškis
Pederastai, homoseksualistai, zoofilai, pedofilai - įvairios mažumos puošiančios margaspalviškumu mūsų nykų gyvenimo būdą
Moteris labai smarkiai abejojanti savo moteriškumu - feministė
Moteris gulinti su vyru bet šalta kaip ledas - potenciali feministė
Siauraakis praeivis Vilniuje - azolietuvis
Juodaodis praeivis Vilniuje - afrolietuvis
Manieringas praeivis Vilniuje - dizaineris
Benamis girtuoklis - pasirinkęs intensyvaus alkoholio vartojimo gyvenimo būdą be rimto požiūrio į nekilnojamąjį turtą

Girtas vyras troleibuse prispaudęs jus prie durų - Nežinomos kilmės svaigalų arba medikamentų pasvaigintas galimai vyriškos lyties individas sukeliantis kol kas nežinomą pavojų Jūsų gyvybei bei nenutraukiantis savo abejotinų veiksmų po garsinio jūsų signalo apie ypač ryškų skausmo pobūdį jūsų kūne.

Rodyk draugams

Nostradamas ir Vanga viename - tai aš

Parašė troy | 2008-10-27 09:09

 


Dar spalio 2 d. nuspėjau galimą koaliciją. Ko gero per kitus rinkimus reikės imti babkes už pranašavimus.;)


Įrodymai nuorodoje:


http://www.blogas.lt/troy/426083/visa-tiesa-apie-valinsko-partija-ir-konservatoriu-samoksla.html

Rodyk draugams

Neatlaikė galinga Artūro plunksna…

Parašė troy | 2008-10-24 12:27

Račas mane išbanino . Neatlaikė galinga Artūro plunksna pašaliečio troy pastabų. Bet nemanau kad palengvės Račui pilti vandenį ant kremliukų malūnėlio. Vietoj manęs kiti stos į kovą . Vėl Artūrui bus kam siūlyti į snukį ir kitaip kovoti su kitaminčiais. Sėkmės kovoje, Artūrai, mes nugalėsime…
Gal kas nori pakomentuoti, galima ten  www.racas.lt ?

Rodyk draugams

KLaipėdiškiai, nepamirškite balsuoti už vunderkindą iš Tvarkos ir Teisingumo

Parašė troy | 2008-10-23 09:47


Lietuvos Respublikos Seimo rinkimaiStanislovas    TOMAS

Apygarda: Marių (Nr.21)
Iškėlė: Partija Tvarka ir teisingumas

Apygarda: Daugiamandatė
Iškėlė: Partija Tvarka ir teisingumas
numeris sąraše: 40

 • Anketa
 • Biografija
 • Turto ir pajamų deklaracijos
 • Interesų deklaracija

   Gimė 1983 m. balandžio 14 d.
   Mokykloje iš karto buvo perkeltas iš šeštos klasės į aštuntą. Įstojo į Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių institutą. Po antro kurso išvyko studijuoti į užsienį. Studijavo Briuselio laisvajame universitete, Šv. Louis universitete, Europos teisės teorijos akademijoje, Flandrijos Liuveno katalikiškame universitete, Namiuro jėzuitų universitete, Valonijos Liuveno katalikiškame universitete, Latvijos universitete.
   Briuselio katalikiškame universitete įgijo mokslo tyrimų teisės magistro laipsnį. Įstojo į Paryžiaus Sorbonos universiteto teisės doktorantūrą. Rengdamas daktaro disertaciją sukūrė apie 850 naujų apibrėžimų ir sąvokų. Dirbo pagal Paryžiaus postmodernizmo, Amerikos realizmo ir kritinių teisės studijų tradiciją.
   Nuo 2003 m. iki 2007 m. dirbo Europos Parlamente. Iš pradžių dirbo padėjėju, paskui – patarėju pramonės, energetikos ir tarptautinės prekybos klausimais.
   Moka prancūzų, anglų, rusų, lenkų, olandų, latvių, ispanų ir vokiečių kalbas.
   Nevedęs, vaikų neturi.


  • Rodyk draugams

   Ornitologinė starka ir medšarkė

   Parašė troy | 2008-10-20 17:28

   Kartais gera dovana yra labai gerai.


    Tėvas gyvena prie miško ir lesina paukščius. Lesyklon priskrenda krūvos zylių ir visokių gražių nematomų mieste paukščių. Gimtadieniui padovanojau tėvui ornitologinį žinyną. Pirmą kartą bandėme nustatyti kuri kokia  zylė. Pradedami pirmą degtinės butelį nustebome radę apie 15 rūšių zylių žinyne. Tuštėjant buteliui spalvos ant zylių maišėsi ir jau beveik buvo neįmanoma atskirti pilkosios nuo didžiosios zylės. Tos zylės dar nesileido priderinamos prie paveiksliuko, lakiojo ir slapstėsi tarp augalų. Jei puslapį perversdavai akys nebepagaudavo žiūrėtos zylės. Net įtarėme, kad specialiai taip dažnai purpčioja - nemėgsta būti klasifikuotos. Darbas buvo sunkus ir todėl  ištraukėme antrąjį butelį - starkos. Va čia prasidėjo bėdos. Atskrido visai didelis , vos ne gegutės dydžio agresyvus didžiasnapis plėšikas. Nuplėšė zylių lašinukus(o jos dar nebuvo visos nustatytos), mėlynomis plunksnomis. Vartėme paskubomis knygą ir to plėšiko spalvos vis labiau mirguliavo, prisiminėme, kad visa jo povyza buvo nachališka ir elgesys chamiškas. Vienu žodžiu baigiant starką nusprendėme, kad jei tą didelį paukštį sutiktume dar duotume jam į snukį. Ir kad ornitologų darbas sunkus ir atsakingas.


   Pabandyk begeriant degtinę suklasifikuoti zyles ir baigiant starką - atspėti ar ten medšarkė ar dar koks gyvis…

   Rodyk draugams

   Karalių Darytojas ir pajuodęs Paleckis.

   Parašė troy | 2008-10-14 13:19

    


   Laimėję ir pralaimėję. Vakar matyti.


   Valinskas dabar yra Karalių darytojas.
   Kaip vakar jo visų partijų vadai klausė per LRT. Tvyrojo fizinis pojūtis, kad klausomasi įtakingiausio Lietuvoje žmogaus. O ne jokio projekto…


   Smetonos gatvėje  vakar mačiau Paleckį. Anūką ir Fronto fiurerį. Veidas pajuodęs ir akys įsmeigtos į tolį, kurio nesimato. Visiškas ir totalus žlugimas jaučiamas net fiziologiškiai. Fronto ir Paleckio. Kur eis?…pas Paksą, ten tokius nelaimingus priglaudžia…


   Moralė; politika šūdinas reikalas, neikite ten vaikai…

   Rodyk draugams

   Niekada geriau nebus: geresnių rinkimų rezultatų nei dabar 2008 nebus

   Parašė troy | 2008-10-13 11:41

   Valio. Tegyvuoja Kubilius, Valinskas ir liberalai ( jei perlips 5 porcentų bajrerus).


   Bus galima galų gale suformuoti konservatorišką vyriausybę ir padaryti labai žiaurius valymus nomenklatūroje . Pavyzdys brolių kačinskių apvalyta nuo buvusių Lenkija. Populistai buvo pradžioje panaudoti tiek kiek reikia. Po to išmesti. Bet kokia nauja politikų karta Lenkijoje jau ateis į išravėtą nuo ekssovietų bei kremliukų lauką. Tai bus ir Lietuvoje.


   Linkiu Kubiliui Kačinskių ryžto.

   Rodyk draugams

   Seime bus ir vienas genijus(iš Tvarkos ir Teisingumo, of course)

   Parašė troy | 2008-10-10 12:38

   Šiuo metu į Seimą aiškiai kandidatuoja ir bepročiai. Štai TT kandidatas Stanislovas Tomas, Sorbonos doktorantas, moka devynias kalbas ir yra genijus. Čia visai rimtai . Jo straipsniai - kad pajustumėte kaifą:
   Apie elfus http://www.lrt.lt/pazinimas/news.php?strid=1244&id=2266
   Apie teisėjus šamanus http://www.lrt.lt/pazinimas/news.php?strid=1244&id=2548


    


   Aiteityje matyt Stanislovas Tomas pakeis Rolandą Paksą, bo  įspūdingesnis Stanislovas kokius tris kartus už Rolandą… 

   Rodyk draugams